Aşı ile ilgili merak edilenlerin cevabı için Aşı Bilgilendirme Masası kuruldu.

Genel 22 Ocak 2021 11:01
Videoyu Aç Aşı ile ilgili merak edilenlerin cevabı için Aşı Bilgilendirme Masası kuruldu.
A
a

Türkiye'de Covid-19 ile mücadele kapsamında geçtiğimiz günlerde ilk olarak sağlık personellerine yönelik başlatılan aşılama programı Bitlis’te de tüm hızıyla devam ediyor.

Bitlis ve ilçelerinde hizmet veren sağlık çalışanlarının ilk doz aşılarının tamamlanma aşamasına gelmesiyle programın 1. aşamasının 2. adımı bugün itibarıyla başladı.

Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı resmi ve özel huzurevleri, engelli bakım merkezleri ve koruma evleri gibi kuruluşlarda kalan kişilere ve 85 yaş üstü vatandaşlara, Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac aşısının ilk dozu yapılıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Bitlis İl Sağlık Müdürü Koray Okur; “Vatandaşlarımıza daha bilgilendirici ve hızlı sağlık hizmeti sunabilmek adına ilimizde “Covid-19 Aşısı Bilgilendirme Masası” birimini açtık. Aşı ile ilgili olarak, kafasında sorular olan vatandaşlarımız birimimize ulaşarak hem aşı hakkında, hemde aşı takvimi, aşının kapsamı, kimlerin aşı olabileceği, aşı öncesi ve sonrası yapılması gerekenler hakkında güvenilir bilgiye ulaşabilecekler.
MUSTAFA YÜZER / ARTI BİTLİS
Vatandaşlarımı 0434 826 12 74 / 826 10 94 ve 826 10 47 numaralı hatlarımızı arayarak, birimimizle iletişime geçebilirler. Bu süreçte halkımızın aşı takvim sürecine maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyacaklarından eminim. Herkese sağlıklı günler dilerim.” Dedi.
Kaynak : Mustafa Yüzer
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat