Bitlis Medeniyet Plaformu Sezen Aksu'yu kınadı

Genel 20 Ocak 2022 11:03
Videoyu Aç Bitlis Medeniyet Plaformu Sezen Aksu'yu kınadı
A
a

Bitlis Medeniyet Platformu, şarkıcı Sezen Aksu'nun Hz. Adem ve Hz. Havva'ya hakaret içeren şarkısını kınadı.

Yazılı ortamda yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bugün burada toplanmamızın nedeni; Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Cihad Kısa isimli şahsın Hz.İsa (a.s) ve Hz. Meryem annemize necis ağzıyla attığı iftira ve sözde sanatçı Sezen Aksu’nun yeni şarkısında; ilk insan ve ilk peygamber ve beşerin babası olan Hz Adem (a.s) ve Hz. Adem peygamberin eşi, insanlığın annesi Hz. Havva validemize yaptığı saygısızlığı ve son zamanlarda hemen hemen herkesimden dinimiz İslama, Kitabımız Kur’an’i Kerime, Peygamberlerimize ve Kutsal değerlerimize pervasızca ve ahlaksızca yapılan saldırıları kınamak içindir.

Öncelerden Minik Serçe diye bildiğimiz ve topluma örnek olması gereken Sezen Aksu, sözleri kendisine ait “Şahane Bir Şey Yaşamak” isimli yeni bir şarkı çıkardı. Şarkının sözleri içerisinde geçen “Binmişiz bir alamete gidiyoruz kıyamete selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” diye devam eden şarkısındaki bu sözler ile sözde sanatçı Sezen Aksu, ilk insan ve ilk peygamber ve beşerin babası olan Hz Adem (a.s) ve Hz.Adem peygamberin eşi, insanlığın annesi Hz. Havva validemize dil uzatacak kadar hadsizleşmiştir. Sözde sanatçı, dini ve manevi değerlere saldırarak şöhret peşinde koşmayı kendine bir marifet saymaktadır. Sorsan kendilerini en iyi ve en dürüst hatta kalbi temiz Müslüman olarak tanıtan bir takım hokkabaz tipler; Zaman zaman Kur’an’a, peygamberlere, kitaplara, din ve diyanete dil uzatmaktan geri durmuyorlar.. Hemen belirtelim ki; insanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır. Hz. Adem'e ve Hz. Havva'ya hakareti sanat zannetmek, öyle büyük bir rezilliktir ki hadise karşısında 'utanmak' kelimesi namütenahi bir utanç ifadesidir. Devlet, tapusunda dedemiz Alparslan'ın İslam mührünü taşıyan Anadolu'da Hz. Meryem'e ve Havva'ya sövmeye daha ne zamana kadar sessiz kalacak?!"

İnancımız, farklı olabilir. Fikirlerimiz karşıt görünebilir. Ama çok temel bir ortaklığımız var; biz insanız ve dünyada birlikte yaşıyoruz. Hiç kimse, hiç kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olamayacaktırda. Biz insanız, elbette inanacağız. Biz insanız, elbette insan onurunu savunacağız. Biz insanız, en kesin şekilde söylüyorum ki inancımızı ve değerlerimizi koruyacağız. İnanca ve değerlere savaş açanlara, kutsallarımıza hakaret edenlere karşı dayanışmayı güçlendireceğiz ve birlikte mücadele edeceğiz. Biz buradan bir konunun altını kalın çizgiyle çizmek istiyoruz… Bütün dünya duysun ki; bizim için Hz. İsa(a.s) da Hz. Musa(a.s) da hülasa, Hz. Adem’den (a.s) Hatemül Enbiya Hz. Muhammed’e(s.a.v.) bütün peygamberler kutsaldır, haktır, sataşmadan dahi muaftırlar. Çünkü onlar, insana onuru ikram, insanlığa felahı imkân haline getirmek için yaşadılar, yaşattılar ve hakikati, doğruyu yaydılar. Bu nedenle değerlerimize ve insanlığın atası ilk Peygamber Hz. Adem (a.s) ve Havva Annemize Hz. İsa(a.s) ile Hz.Meryem annemize dil uzatan Sezen Aksu'yu,  Cihad Kısa’yı ve onlar gibi düşünen ve hareket edenleri  kınıyoruz, Bu sanatçı ve sözde ilahiyatçı hocayı toplumdan özür dilemeye davet ediyoruz, Bilhassa kendine aydın ya da sanatçı diyenlerden ve toplumun her kesiminden kutsal değerlerimize saygı gösterilmesini bekliyoruz. Ve diyoruz ki; Saygı gösterirsen, saygı görürsün…!
Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi: “Deden bile söndüremedi İslam’ın nurunu. Sen mi söndüreceksin Ebu Cehilin torunu!”
Allah’ın izni ile ilelebet İslamın nuru ve güneşi parlayacaktır."

 
Kaynak : MUSTAFA YÜZER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat