Cumhuriyet Caddesi’nin Altyapı Çalışmaları Başladı

Genel 1 Haziran 2020 15:25
Videoyu Aç Cumhuriyet Caddesi’nin Altyapı Çalışmaları Başladı
A
a

Tatvan Belediyesi, şehrin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’nin altyapı çalışmalarına başladı.

Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından bazı mahallelerimizde devam edilen altyapı çalışmalarının yanı sıra bugün itibariyle Tatvan’ın en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’nde de altyapı çalışmaları başladı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde başlayan çalışmalara Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin ile birlikte Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Korkmaz, Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Özkan, birim amirleri ve altyapı firma yetkilileri katıldı.

Tatvan’ın en büyük problemlerinden biri olan altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken şehrin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’nde altyapı çalışmalarına kurban kesimi ile ilk kazma vuruldu. Cumhuriyet Caddesi’nde başlatılan çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, bugün Tatvan’ın en büyük sorunu olan, yaklaşık 35 yıl önce yapılan ve artan nüfus yoğunluğunu kaldırmayan altyapının ana hatlarının geçtiği Cumhuriyet Caddesi’nde Allah’a şükür çalışmalara başladık. Başkan Geylani sözlerinin devamında şunları söyledi. “Şehrimizin içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının tamamının yenileneceği altyapı çalışmalarının yanı sıra büyük bir mağduriyet oluşturan doğalgaz hattının döşemesi de yapılacak. Mahallelerimizde devam eden altyapı çalışmalarının yanında trafik yoğunluğunu en fazla olduğu Cumhuriyet Caddesi’nde de çalışmalarımız başladı. Tabi sıkıntılı ve meşakkatli bir iş olduğunu belirtmek istiyorum. Bu konuda vatandaşlarımızın da sabır ve metanet göstermesini istiyoruz” dedi.

“Çalışmalar altı ay içerisinde tamamlanacak”
Cumhuriyet Caddesi’nin altyapı çalışmalarının altı ay içerisinde tamamlanmasını planladıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, “Göreve geldiğimizde altyapı %22 oranında tamamlanmıştı. Biz kontrollü ve seri çalışma ile bu oranı geçen sene %58’e çıkardık. Şuan %60 seviyesinde. İnşallah bu sene yapılacak çalışma ile sezon sonunda bu oranı %90’a çıkaracağız. Geri kalan %10’luk kısım ise yeni yapılacak su depoları, bazı noktaların isale hatları ile imarda yol olarak gözüken ama henüz açılmamış olan yollardır. Cumhuriyet Caddesi’nde 5 olmak üzere toplamda 27 ayrı ekiple yapacağımız bu çalışmaları 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

“Cumhuriyet Caddesi Yeni Kimliğine Kavuşacak”
Altyapıda ki bu çalışmaların tamamlanmasının hemen akabinde ise Karayolları tarafından gerekli üst yapı çalışmalarına ivedilikle başlayacağını ifade eden Başkan Geylani sözlerini şu şekilde sürdürdü. “Karayollarının üst yapıdaki çalışmalarını tamamlamasının ardından ise belediyemiz tarafından yine çevre düzenlemesi ve ışıklandırma başta olmak üzere gerekli üstyapı çalışmaları da kısa sürede tamamlanmış olacak. Tabi bunu yaparken Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan hiçbir ağaca zarar verilmeyecek. Yapılacak olan ışıklandırma Belediye kavşağından Karayolları Kavşağına kadar orta refüjden, Karayolları Kavşağından Fuar alanına kadar da kaldırımlardan yapılacak. Işıklandırma projesi’ni böyle yapmamızın sebebi orta refüjdeki ağaçlara zarar vermemek. Çünkü orta refüjlerde ki ağaçlar ışığı kestiği için Cumhuriyet Caddesi karanlık kalıyordu” dedi.

“Yeni ve modern bir şehir inşa ediyoruz”
Başkan Geylani, “Mahallelerde ve Cumhuriyet Caddesi’nde devam eden altyapı çalışmaları ile birlikte kullanılamaz hale gelen bütün yol, kaldırım, kanal ve kanaletlerimizin yenileme çalışmalarına da başladık. Şuan ekiplerimiz Kültür Mahallesi’nde yol, kaldırım, kanal ve kanalet çalışmalarını bitirmek üzere. Birkaç gün içerisinde Fatih Mahallesi’nden başlayarak sırala mahallelerimizin yol yenileme çalışmalarına başlıyoruz. Halkımızın içi rahat olsun. Bu sene sonuna kadar mahallelerimizin yol sorunu diye bir şey kalmayacak” dedi.
Kaynak : MUSTAFA YÜZER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat