İŞKUR Hastane alım başvuruları mide bulandıran iddialar vatandaşları rahatsız ediyor

Genel 25 Mart 2022 16:59
Videoyu Aç İŞKUR Hastane alım başvuruları mide bulandıran iddialar vatandaşları rahatsız ediyor
A
a

Elimize bir mikrofon alsak, sokak sokak dolaşıp vatandaşlara günümüzün en önemli sorunu nedir diye bir soru yöneltsek… Alacağımız yüz cevaptan doksanının işsizlik olacağını hemen hemen hepimiz biliyoruz. Çünkü yaşamsal döngünün yapı taşı maddiyat, maddiyatın temel kaynağı da iş imkânıdır.

Evet, iş ve işsizlik konusu demişken; bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde ülke genelinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde hastanelerde çalıştırılmak üzere “Sürekli İşçi Alımı” için İŞKUR 15 – 21 Mart tarihleri arasında 10 bin kişilik bir alım ilanı açtı.
Bitlis ilimizde çalıştırılmak üzere; temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı alanlarında çalıştırılmak üzere 89 kişilik kadro için başvurular https://www.iskur.gov.tr/ adresinden yapıldı.
Edinilen bilgiye, Bakanlık işçi değerlendirmesini kura sistemi ile olacak ve noter huzurunda çekilecek olan kuralar 6 Nisan Çarşamba 2022 günü Ankara’da tek bir salonda gerçekleşecek.
 
Yazımda buraya kadar olağan dışı bir durum yok ama iş bununla da bitmiyor. Memleketimizde dilden dile, kulaktan kulağa dolaşan ve artık insanlarda ciddi anlamda mide bulantısı oluşturan bir dedikodu konusu var…
İŞKUR Kurasında PARA Gücü!
Alım ilanının yayınlanmasından bugüne kadar, çevremdeki çoğu kişiden duyduklarım şu yönde:
  • Benim kuzenime 55 bin lira ver, senin ismini kurada çıkaralım.
  • Bizim X abimiz 80 bin liraya kura işini hallediyor.
  • Paran yoksa boşuna başvurma, kura ile değil parayla..
Falan filan…
Eminim ki, bu söylediklerimin fazlasını sizlerde eşinizden dostunuzdan muhakkak duymuşsunuzdur.
Bu tür dedikoduların aslının olduğunu düşünmüyorum, düşünmekte istemiyorum.
Hepimizin ekonomik anlamda zor günler yaşadığı bu süreçte, başkasının hakkını parayla satacak ya da o hakkı parayla satın alacak kadar şeref yoksunu olmadı bu millet.
Öyle bir durumun olduğunu düşünsenize; gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlar evine ekmek bile götürmekte zorlanırken umut kapısı olarak İŞKUR’a başvuru yapıyor ama 60, 70 bin lira rüşvet vermediği için o işe giremiyor.
Olamaz, olmamalı…
 
O yüzden dedikodulara kulak asmamanızı öneriyor, konuyla ilgili elinizde delil, kanıt veya şahit varsa konuyu hem bizlere hem de Adalet Bakanlığı’na bildirmenizi rica ediyorum.
Saygılarımla.
 
 
 

 
Kaynak : MUSTAFA YÜZER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat