Otomobil grubu üyelerinden örnek davranış

Genel 12 Mayıs 2020 21:16
Videoyu Aç Otomobil grubu üyelerinden örnek davranış
A
a

Volkswagen marka otomobil severleri tarafından 2012 yılında kurulan ve yaklaşık 66.000 üyesi bulunan yardımlaşma ve dayanışma platformu bu yılda ramazan ayı vesilesiyle ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri dağıttı.

Otomobil grubu üyelerinden örnek davranış
Ramazan ayı vesilesiyle ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri dağıtan Jetta Türkiye platformu yöneticisi  Beyazıt Kaan Uçak, Artı Bitlis'e konuştu; "Jetta Türkiye olarak, 2012 de yılında bir grup otomobil sever olarak yardımlaşma ve dayanışma platformumuzu kurduk. İlk başlarda sadece araçlarımızın sorunlarıyla ilgili birbirimize yardımcı olurken daha sonra çevremiz için neler yapabiliriz diye düşünmeye başladık. Türkiye geneli yılda 100’ün üzerinde buluşma ve organizasyon tertip ediyor, sohbet edip birbirimizin sesine kulak veriyoruz.  www.jettaturkiye.com forum sitesi olarak 8 yıldır hizmet veriyoruz.2014’ten beri İnstagram’da, 2017’den beri Facebook’tayız! Şuanda aile diyebileceğimiz 66.000 kişi olmuş durumdayız.
Sadece 2020 yılı Ramazan ayında, İstanbul’da 75, Ankara’da 30, Sivas’ta 15, Mardin’de 58, Bursa’da 40, Kahramanmaraş 70, Afyon 30 koli ve Konya’da belirlediğimiz durumu olmayan ailelerin 3000 TL bakkala olan borçları kapatıldı.

Daha önceleri ise, Yusufa umut ol! Kampanyası için toplamda 15.000 TL ye varan yardım toplandı. Bir Yetimhanenin tüm tamiratı yapılıp, dolapları, prizleri duşa kabinleri yenilendi. 120 Yetim Çocuğumuza mangal partisi düzenledik. Kayseri ekibimiz Çocuk esirgeme kurumuna oyuncaklar bağışlayıp çocuklarımızın biraz olsun gülmesini sağladı. Bolu ekibimiz şehirde ihtiyaç sahibi bir aileye çamaşır makinesi alarak yardımcı oldu. Bir kız öğrencimizin 7000 TL ameliyat masrafını üstlendik. Urfa’da bir okulumuza Projeksiyon cihazı satın alıp bağışladık. Adana da bir okul kütüphanesi için kitap yardımlarında bulunduk. Konya ekibimiz Kars’da ilkokula Kırtasiye yardımı yaklaşık 1000 lira civarında yardımda bulundu. Erzurum ekibimiz kışlık bir çok ailenin kışlık kömür ihtiyacını karşılamıştır.Afyon grubumuz da ATTDER ile birlikte 50 çocuğumuza mont, bot, eldiven ve bere yardımı yapıldı. Afyon'da Yarım elma derneğine ramazanda 1500 TL bağışta bulunuldu.Gaziantep'te birçok çocuğumuza bot, mont, hırka, çorap, erzak gibi yardımlarda bulunduk.


Bitlis ilinden de çok sayıda üyelerinin olduğunu hatırlatan Uçak: birçok ilde Kan bağışı kampanyalarına katılarak yardımda bulunduk.
Bir önceki yıl ise, Muş’ta ayağı üşüyen 110 çocuğumuza bot yardımında bulunduk. Ağartı köyündeki ilk okula yine 20 adet bot gönderimi yaptık. Fatsa’da Kız Lisesine 19 çift bot yardımında bulunduk, Hatay’da 23 çocuğumuza bot giysi ve ailelerine erzak ve harçlık yardımı yaptık. Manisa’da bir kız öğrencimize Laptop yardımında bulunduk.  Birçok ilimizde ramazan kolisi dağıttık. İl temsilcilerimiz sayesinde 30.000’e yakın Jetta Türkiye stickerı dağıtımı gerçekleştirdik. Daha önceki yıllarda ise Bir okula bot mont giysi yardımı projeksiyon cihazı ve bilgisayar bağışında bulunmuştuk.
 
En güzeli de hem evimizde hem trafikte efendi adamlar olduk! Bedava hayaller kurduk ama bir yaraya merhem olmak ve aile olmak demek daha çok mücadele etmek demek olduğunu öğrendik."
dedi.

 
Kaynak : ERDİ YILDIZ
1000
icon
Soner Yılmaz 12 Mayıs 2020 23:41

Allah razı olsun

0 1 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat