Tatvan'da 11 harabe binanın yıkımı gerçekleştirildi

Genel 16 Mayıs 2020 00:09
Videoyu Aç Tatvan'da 11 harabe binanın yıkımı gerçekleştirildi
A
a

Bitlis’in Tatvan ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde harabe haldeki 11 bina İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla yıktırıldı.

                Tatvan'da 11 harabe binanın yıkımı gerçekleştirild…
Tatvan ilçesini 10 Mayıs Pazar günü ziyaret eden İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Tatvan Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı’nı ziyaret ettiği esnada mahalle sakinlerinin talebi üzerine aynı mahallede olan harabe haldeki afet konutlarının yıktırılması talimatını verdi. 
Bakan Soylu’nun talimatı doğrultusunda Tatvan Belediyesi iş makineleri tarafından yıkım çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar kapsamında toplamda 112 daireden oluşan 28 bloktan harabe halde olan 11’inin yıkım işlemlerine başlandı. Yıkım çalışmalarını takip eden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Naim Dağdagül, “1998 yılında Hizan ilçesi Çatakdeğirmen Köyü’nde meydana gelen şiddetli yağış nedeniyle yaşanan afetten dolayı 2002 yılında inşaasına başlanıp, 2006 yılında tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilen dörden daireden oluşan 28 bloktan 11’i yaklaşık 14 yıldır kullanılmadığı için harabe hale gelmiş, madde bağımlılarının mekanı olmuştur” dedi.

Muhtar Dağdagül, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Jandarma Özel Harekat Taburu ziyareti sonrası mahallede gerçekleştirdiği ev ziyaretinde vatandaşın taleplerini dinlediğini dile getirerek şu açıklamalarda bulundu:
Sayın İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu mahallemizde gerçekleştirdiği ev ziyaretinde verdiği talimat doğrultusunda buradaki harabe halde olan konutların yıkım kararı alınmıştı ve bugün de yıkım işlemleri başlatıldı. Buradaki konutların bazıları yıllardır harabe halde olduğu için madde bağımlılarının mekanı haline gelmişti. Ayrıca bu civarda iki okulumuz var ve civarda aileler yaşıyor. Buranın harabe halde olması insanları tedirgin ediyordu. Çok sayıda şikayet vardı. 6 yıldır bu mahallede muhtarlık görevini icra ediyorum ve sürekli uğraşmamıza rağmen bu harabe konutları yıktıramadık ama sağolsun bakanımızın talimatıyla yıkım işlemi başladı. Burada toplam 112 konuttan oluşan 28 blok bulunuyor ve bunların 44 konuttan oluşan 11 bloku yıkılacak. Çalışmalarından dolayı Bitlis Valiliğimize, Tatvan Kaymakamlığımıza, Tatvan Belediyemize ve diğer kamu kurumlarına çok teşekkür ediyorum.” 
Kaynak : MUSTAFA YÜZER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat